Kategoriler
Uncategorized

Hayat Bir Kere

Kendime bir çınar ağacı buldum düştüm dibine..Bir düşünceye kapıldım daldım içine..Bata çıka ,düşe kalka, söve güle geldim bu zamana.Geçmiş; keşke fayda sağlasa ne bileyim bir göz yaşı silmeye ,bir yarayı kapatmaya bir affedilmeye teslim etse kendini, etmiyor işte.

Bu geçmiş dediğimiz şey faydasız ,geleceğe kaygısız neresinden bakarsan bak aynı hikaye..

“An” da kalmanın değeri bu nedenle çok önemli.Önemi şuradan belli; kalamıyor hiç kimse.Etrafımıza bir dönüp bakalım hepimizin şikayeti aynı anda kalamamak..

Oturduğum ağacın köklerine karışamamak, toprağa dokunup hissedememek, gökyüzünde uçan kuşun kanadına takılamamak, bunlar işte..

Uçup giden bir balonun arkasından gözden kaybolana kadar izlemek, çocuğunun gülümsemesinde bir hayat olduğunu görmek ,bir şarkı duyduğunda son ses eşlik etmek..bu olmalı evet an’da kalmanın sırrı burada olmalı..

Bu hayatı dans ediyormuşçasına yaşamak, mutluluğu yakalamak için şimdinin önemini kavramak..

Yaşarken hepimizin sitemler ettiği bir dünya!Bugünü de bitirelim hesaplarımız ,ay sonu hedeflerimiz,sevmediğimiz işlerimizde geriye giden ayaklarımız ,evde hangi yemek pişmeli sorusunun cevaplarını arayışımız hepsi evet hepsi engel oluyor ..

Duygumuza ,hissetmemize,sevinmemize..

Olmamalı..

Çünkü hayat bir kere..

Dokunduğum toprağın kokusunu derince içime çekmeli ,denizde dalgalara tüm benliğimle karışmalıyım..Yüzerken, severken,gülerken,ağlarken hakkını vermeliyim.

Hakkını veremediğim bir yaşamın yaşamak olmadığını keşfettiğimden beri her ” an” yeniden doğdum ,rüzgara bir kaç kahkaha savurdum.Savrulmadan kalbime kelebekler kondurdum.

Artık her an önem kazandı benim için.

Ağlarken gözyaşlarımın hakkını veriyorum, sevindiğimde  kahkahamın ,cümlelerimin hakkını veriyorum bir kere seviyorum diyorum seni seviyorum..

Renklerin en güzel tonunu buluyorum, şarkıların en güzel nakaratını tekrarlıyorum.

Korkmuyorum..

Ne olabilir diyorum geçmiş bitmiş yerinde yeller eserken, gelecek benden uzakta uzanıp ellerini tutamayacakken ne olabilir ne yapabilirsin..Şimdi buradasın ve an’ı yakalamalısın..

Tuttum yakaladım bırakmam ben artık iflah olmam❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir