Kategoriler
Uncategorized

Kadın

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

Olsun tabii..

Çocuğunun  gözleri önünde öldürülesiye dövülen bir kadının günü kutlu olsun..Bindiği minibüste şoför tarafından taciz edilip öldürülen, erkek arkadaşı tarafından vücudu parçalara ayrılıp bir konteynera atılan genç kızın ,yine çocuğunun yanında boynu kesilen bir annenin ,bıçaklanan taciz edilen dövülen yine taciz edilen yine bıçaklanan yine dövülen döngünün asla bozulmadığı, bu hikayede sadece isimlerin değiştiği ama sonların asla değişmediği canım kadınların günü kutlu olsun..

Her türlü mobbinge uğrayan ,gücü küçümsenen verilecek terfilerinde karşılarına anne olabilirsin engelini koyan ama her 8 martta onları çiçeklerle karşılayan saygıdeğer kurumsal işyerlerinde çalışan güçlü kadınların günü kutlu olsun..

Giydikleri mini etekle,topuklu ayakkabısının çıkarttığı sesle ,gece vakti sokakta yürümesiyle yaşı farketmez on yaş,beş yaş,seksen yaş ya mutlaka erkekleri etkisine alabildiği düşünülen kadınların,obje olarak görülmekten kurtulamayan kadınların,boşansa da eski kocasından kurtulamayan kadınların günü kutlu olsun..

Biz kadınlar nasıl bir canlıyız ki sığdıramadınız bizi dünyanıza.Sapkınlıklarınıza,egolarınıza,öfke kontrollerinize sevgisizliğinize kadınları alet edemezsiniz.

Sokakta ,evde iş yerinde eğitimlisi eğitimsizi farketmiyor psikolojik ,fizyolojik şiddetin hiçbir türünden kurtulamıyor kadınlar.

Bi sus kadın!

Saçı uzun aklı kısa kadın!

O saatte orada ne işin vardı kadın!

Mini eteği de giymeseydin kadın!

Ahh o kadın seni doğurmasaydı keşke..Olmasaydın ,nefes almasaydın..

Kutlayın kutlayabildiğiniz kadar gün kadınlar dışında herkesin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir