Kategoriler
Uncategorized

Susma..!

Korkma ses ver!

Bir ülkenin marşı bile bu şekilde başlarken bunca haksızlığa susmak neden?

Kadınsın sus, işçisin sus, öğrencisin sus ,küçüksün sen sus da var! Hepimiz yaşadık eminim işimizi kaybetmemek ,düşük not almamak ,aman efendim karakollara düşmemek ve şiddet görmemek için susturulduk..

Kadınların saçının teline zarar geldiğinde dünyanın durması gerekirken, sanıkları aklarken bulduk mahkemeleri.Kaç kampanya başlatıldı sonu bir psikopat yüzünden meçhule giden kadınlarımıza.. ölen kadının biraz şansı varsa  trend topic olup hiç değilse ölümü sonrası katilleri ceza aldı..Bu nedenle susma!

Çocuklarımıza el uzattılar..kıyafetlerini tenine zarar gelmesin diye özel deterjanla yıkadığımız, tırnağı kanamasın diye keserken yüreğimizi hoplattığımız , saçını tararken özel taraklar kullandığımız canlarımıza dokundular..yolda gördüğümüz çocuğa göz kırpamaz olduk ..susma!

Kaderine terkedilmiş kaç mülteci çocuk boğuldu soğuk sularda..geçtim ölmesini soğuk suda kalması bile dondurmadı mı kanımızı..susma!

Gölgemizden korkar hale getirildikten sonra yaşasak ne fayda..bunun adı yaşam olmaktan çıkar itaate seyahate başlarız..

Ne diyor Victor Hugo

“Ruhunu kaybeden dünyayı kazansa  ne çıkar”

Kaybetme..

Biz kelimelerimizi özgürlükten , düşüncelerimizi haklılıktan yana kullandıktan,  sesimizi yükseltmekten korkmadıktan sonra daha sağlam adımlarla yürüyeceğiz bu yolları.

özellikle kadınlar ve anneler kurtaracak bu dünyayı.Bugün sustuğumuz her haksızlıkta çocuğumuzun ayağına taş değecek..

Susma..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir